Vücut Yanıkları için Karşı Yumurta Akı Kullanımı

Vücut yanıkları için yapılabilecek en önemli uygulama her zaman yumurta akı sürülmesi olmalıdır. Yumurta akı sürülen bölgeyi çok kısa zaman içinde etki ederek reaksiyona girer öncelikle acıyı azaltır. Yanığın durumuna göre de iyileşme süreci en fazla 10 güne kadar tamamlanır.

Yanıklar fiziksel anlamda insana en çok acı veren durumlardan biridir, bu duruma maruz kalındığında eğer tıbbi operasyona gerek kalmayacak şekilde hafif ise bunu birtakım doğal yöntemlerle bunun acısını azaltabilirsiniz. Özellikle doğal yöntemleri tercih etmeniz çabuk geçmesi ve derinize zarar vermeyecek olması açısından önemlidir. Yumurta akı da bu saydığımız durum için birebirdir.

Vücut Yanıkları için Yumurta Akı kullanımı

Vücut Yanıkları için Karşı Yumurta Akı Kullanımı

Yanık ile yüzleştiğimiz anda öncelikle yanık olan bölgeyi su altına tutmalıyız. Bir müddet su altında kalan yanık bölge sonrasında yumurta akı ile kompres yapılır. Bu uygulamayı sürekli olarak sabitlediğinizde yaranın hızla iyileştiğini göreceksiniz. Yumurta akı doğal bir kolajen yani bir nevi albüminoid görevi yapmaktadır.

Eğer yanık el üzerinde ise sarısından ayrılmış yumurta akı iyice çırpılarak elinizi çırpılmış yumurta akı içine sokup öylece 15 dakika bekletin.

Bu öncelikle acınızı dindirecek ve sonrasında da hızla reaksiyon göstererek yara izi kalmasına da mani olacaktır. Özellikle el yaraları noktasında uygulama çok kolay olduğundan itfaiye erlerinin de uyguladığı bir yöntem olarak bilinir. El dışındaki bölgelerde uygulama ise yumurta akının o bölgede kalacak şekilde tutulmasını sağlamak olmalıdır.

 

Egzama Nedir Nasıl Geçer


Hakkında Pınar Keskin

Avatar

Buna da Göz Atın

11 Temmuz Günlük Burç Yorumları

Bugün için sakladığınız, gizli işlerinizin ortaya çıkma ihtimali var ve genel olarak hafta sonukalp ve …

10 Temmuz Günlük Burç Yorumları

Cuma günü hemen hemen her burç farklı bir burcun özelliklerini taşıyacak, ama ortak nokta; dine, …

Şok 8-14 Temmuz İndirim Kataloğu

Şok 8-14 Temmuz İndirim kataloğu yayınlandı. Yine birçok üründe farklı oranlarda indirimler yapıldı. Ankastre Set …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: