Yanak ve Gıdık Sarkması için Ne Yapılmalı

Yanak ve Gıdık Sarkması için Ne Yapılmalı? Yaş ilerledikçe yer çekiminin kuvvetine dayanamayıp vücut kendini bırakır. Ancak başlarda pek kabul etmeyiz ama zamanla bu belirtiler yüzümüzde görünmeye başlayınca yana yakıla çözümler ararız.

Çok pahalı güzellik salonları ve kozmetik ürünlerden medet umanların yanı sıra daha pratik daha kolay ve doğal yollarla gençliğimizi korumamız daha kolay hem de kalıcı. Özelliklede yanak ve gıdı sarkması yüz şeklimizi değiştirdiği gibi hiçte hoş olmayan insanı yaşlı gösteren bir sorundur. Bunu önlemenin en güzel yolu yüz yogasıdır. Ünlü yoga eğitmeni Lourdes Çabuk’un verdiği bilgilere göre; Yüz yogası yapmak için belli bir yaş yok. Öncelikle nedenleri hakkında bilgi verelim;

Nedenleri

 •  Genetik yatkınlık,
 •  Aşırı kilolu olmak,
 •  Hızlı kilo alıp vermek,
 •  Yaşın ilerlemesi ve bunlara bağlı kolajen kaybı
 •  Güneşe aşırı maruz kalmak,
 •  Sigara kullanmak,
 •  Yanlış uyuma pozisyonları

Ne zaman ve hangi yaşta başlarsanız başlayın mutlaka düzeldiğini fark edeceksiniz.

Yüz yogasıyla özellikle yanak ve gıdı sarkması için kaşık yöntemi uygulanır. Bu yöntemde normal bir kaşık yemek kaşığı veya tatlı kaşığı olabilir. Kaşığın sapını ağzınıza alıyorsunuz üst dudak içe doğru alt dudak dışa doğru olacak şekilde kaşığı tutuyorsunuz. Daha sonra kaşığı dudaklarınızın yardımıyla yukarı doğru kaldırıyoruz ve kaşığın 5-6 saniye yukarda tutmaya çalışıyoruz. Bu hareketi yaparken çenemizi biraz ileri doğru uzatıp yüzümüzü gergin tutuyoruz.

Yanak ve Gıdık Sarkması için Ne Yapılmalı

Bu yüz yogasının en az 4 hafta içinde etkisini görürsünüz.

İsterseniz yüz yogasına başlarken resminizi çekin birde düzenli yaptıktan 4 hafta sonra fotoğrafınızı çekin aradaki farkı kendi gözlerinizle görün. Eğer sarkmalarınız başlamışsa yanaklarınızı ve gıdınızı gözle görülür bir şekilde toparlayacak. Yüzünüze gepgenç ve diri bir güzellik katacaktır.

Farklı birkaç egzersiz ile de bu sorununun önüne geçebilirsiniz.

 • Yaştan dolayı sarkan gıdık için sarkmayı geciktirebilirsiniz.  İki dudak arasına sap kısmını aldığınız tatlı ya da çorba kaşığını, aşağıya ve yukarıya olmak üzere sarkıp kaldırma hareketi ile düzenli hareket ettirebilirsiniz. Böylelikle gerilen dudak ve çene bölgesi gıdı bölgesi için toparlayıcı olmaktadır. Bu seti günde 3-5 dakika aralıksız yapabilirsiniz.
 • Bir diğer egzersiz de başınızı geriye doğru alarak, ağzınızı alt çeneyi ileri iterek açıp kapama egzersizi yapabilirsiniz. Yine her gün düzenli olarak 3-5 dakika bu egzersizi yapmak gıdı sarkmasını geciktirecektir.
 • Bu egzersizde de başınızı yukarı doğru kaldırıp, gerilen gıdı bölgesine her iki elizinizin sırtı ile hızlı masaj yaparak da egzersizleri devam ettirebilirsiniz. Ellerinizi boğazınızdan çenenize doğru art arda hızla ve sert bir şekilde tempolu kaydırarak ilerletip masaj yaptığınızda gıdı toparlayıcı olacaktır. Her gün 3-5 dakika bu yönetimi de uygulayabilirsiniz.
 • Başınızı geriye alıp, yine çenenizi öne itip çekme hareketi ile de gıdı sarkma geciktirici egzersizi yapmış olursunuz. Bu hareketi düzenli 3-5 dakika uygulamanız gıdı sarkmasını önlemeniz için gerekmektedir.
 • Alt dudağınızı ağız içine oldukça gergin bir şekilde alıp çıkartma işlemi de gıdı sarkmasını önleyici egzersizlerden biridir. Bu egzersiz de diğer egzersizler gibi gıdı kaslarını güçlendirerek sarkmayı geciktirecektir.
 • Sakız çiğneyerek gıdık sarkmasını engelleyebilirsiniz. Sakızı özellikle başınızı yukarı kaldırarak ve boynunuzu gererek çiğnediğinizde boyun kaslarını çalıştırmış oluyorsunuz.

Bunun dışında operasyonla gıdık sarkması yokedilmektedir. . Lazer Lipoliz Plus yardımı gıdı sarkma estetiği yapılmaktadır. Bu operasyon ile hasta yüzünde iz kalmadan gıdı yağlarından kurtulur ve gıdı elastikiyeti kazandırılır. Sonrasında 15 gün toparlayıcı korse ile operasyon desteklenir. Gıdı toparlama operasyonu genel anestezi altında olmaktadır. Hasta durumuna göre 1 gün yatabilir yada aynı gün taburcu edilir.

 

Daha Dolgun Dudaklar İçin Ne Yapılmalı

 

Hakkında Nehir Kozan

Nehir Kozan
𝑮𝒆𝒛𝒎𝒆𝒌 , 𝒚𝒆𝒏𝒊 𝒚𝒆𝒓𝒍𝒆𝒓 𝒈𝒐̈𝒓𝒎𝒆𝒌 𝒅𝒆𝒏𝒊𝒍𝒅𝒊 𝒎𝒊 𝒂𝒌𝒂𝒏 𝒔𝒖𝒍𝒂𝒓 𝒅𝒖𝒓𝒖𝒓. 𝑩𝒊𝒓 𝒅𝒆 𝒎𝒖̈𝒛𝒊𝒌 ...

Buna da Göz Atın

Kadife Kıyafetler Nasıl Kombinlenir

Kadife Kıyafetler Nasıl Kombinlenir? Yeni sezon kış modası içinde kadife kumaştan meydana gelen ceketler, pantolon …

Hızlı Saç Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

Kestirdiğiniz saçlarınız için pişmansanız, hızlı saç uzatmak için doğal yöntemler uygulayabilirsiniz. Şimdi bu yöntemlerden birkaçını …

Saçın Hızlı Büyümesine Yardımcı Hardal Maskesi

Rusyada çok popüler olan hardal maskesi saçların hızlı uzamasını sağlıyor. Hızlı saç uzatmak istiyorsanız da …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: