Yemeğin Acısını Nasıl Alırız

Yemeğin Acısını Nasıl Alırız ? Evet, kadınların yemek konusundaki en büyük sıkıntılarından bir tanesi, yemeğe katılan tuzun ya da acının fazla kaçmasıdır. Bu durum oldukça can sıkıcıdır. Sonuçta o kadar emeğiniz tuz ya da acı yüzünden heba olabiliyor.

Ama bu emeklerinizin heba olmaması için, eğer yemeğe tuzu fazla kaçırmışsanız hemen bir iki tane patates soyup doğrayın. Yemeğin tuz oranını azaltacaktır.

Yine eğer yemeğin acısı fazla kaçmışsa yine yöntem olarak patatesi kullanabilirsiniz. Buna ilave bir yöntem olarak da havucu küp şeklinde doğrayarak yemeğe atabilirsiniz. Havuç şeker oranı olan bir besin olduğundan acıyı normalize etmede kullanılabilir.

Başka seçeneklerden biri de  pirinç. Sıcak suda 10 dakika kadar bekletilmiş bir fincan pirinci yemeğe ya da çorbaya katarak acının azalmasını sağlayabilirsiniz.

Yemeğin Acısını Nasıl Alırız

Terbiyeli yemekleriniz için ise krema kullanabilirsiniz. Yemeğinize krema ya da krem şanti ekleyebilirsiniz. Bu miktarın yemeğin tadını bozmayacak kıvamda olmasına dikkat edin, bu şekilde fazla acıyı alacaktır.

Başka bir seçeneğiniz ise bal.  Bal her yemek için uygun değildir. Daha çok ekşimsi ya da acı-tatlı yemekler için kullanabilirsiniz. Pişmiş olan yemeğe azar azar bir miktar bal ekleyerek karıştırın. Yalnız burada balı çay kaşığıyla dikkatlice koymaya özen göstermelisiniz. Yoksa acıdan kaçarken çok tatlı bir yemeğiniz olabilir.

Çorbayı acı yaptı iseniz bunun da çözümü oldukça basit. Fazla acıyı almanın yolu  sıvı yağdan geçiyor. Yarım çay bardağı kadar sıvıyağı çorbaya döktükten sonra çorbanın yüzeyine çıkmasını bekleyeceğiz. Yağ yüzeye çıktığında bir kaşık yardımıyla onu alabilirsiniz. Bu şekilde acısını almış olacaksınız.

 

Yemeği Nasıl Renklendirebiliriz – Yemek Sanatı


Hakkında Pınar Keskin

Avatar

Buna da Göz Atın

Merve Boluğur ’un Bikinili Pozları Hayran Bıraktı

 Ünlü oyuncu Merve Boluğur uzun süredir ekranlarda uzak bir yaşam sürüyor. Geniş bir hayran kitlesine …

Pelin Karahan ‘ın Bikinili Pozları

Ailesiyle birlikte Bodrum’da tatil yapan güzel oyuncu Pelin Karahan sosyal medya hesabından paylaşım yaptığı bikinili …

Nez 5.kez Nikah Masasına

Şarkıcı 41 yaşındaki Nez 5.kez nikah masasına oturmaya hazırlanıyor. Ünlü şarkıcı teniz antrönürü olan Gökhan …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: