Yeşil Erik Faydaları ve Kalori Değeri

Yeşil Erik Faydaları ve Kalori Değeri nedir? Yeşil erik ülkemizde Doğu Anadolu’nun yüksek yaylalarında ve Güney Doğu Anadolu bölgesinin çok sıcak ve kurak bölgeleri hariç her yerde yetişen bir yaz meyvesidir. Pek çok insan tarafından sevilen ve yaz aylarında bolca tüketilen bir meyvedir. Yeşil eriğin faydaları konusunda aşağıdaki yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yeşil Erik Faydaları

Yeşil Eriğin Faydaları

Yeşil eriğin faydaları çoktur. En önemli faydalarından biri içeriğindeki C vitaminidir. Yeşil erikte ayrıca göz sağlığımıza iyi gelen A vitamini, kanın pıhtılaşmasını engelleyen K vitamini ve stresi önleyen magnezyum minerali bulunur. Lifli yapısı sayesinde sindirim sistemimizde de olumlu etkileri vardır.

Yeşil Erik Neye İyi Gelir

Yeşil erik vücudumuzdaki bağ dokunu güçlendirerek bizim sıkı ve fit bir vücuda kavuşmamızda yardımcıdır. Bu nedenle diyet listelerinde yeşil erik önerilmektedir. Yeşil erik aynı zamanda yüksek derecede antioksidan maddeler içerdiğinden vücut içinde oluşabilecek deformasyonları önlemektedir. Diş etlerini güçlendirici bir özelliği de bulunmaktadır. Yeşil eriği kütür kütür yiyerek diş etlerinizi güçlendirebilirsiniz. Demir eksikliklerinin tedavi sürecinde ise olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. Yaşlılarda yeşil erik tüketimi özellikle görme sorunları olanlara iyi gelmektedir.

100 Gram Yeşil Erik Kaç Kaloridir?

Bir porsiyon yani 100 gram yeşil erikte 47 kalori bulunmaktadır.

Yeşil Eriğin Besin Değerleri

100 gram yeşil erikte 10.2 gram karbonhidrat, 0,6 gram protein, 0,2 gramda yağ vardır.

Hakkında Nehir Kozan

Nehir Kozan
𝑮𝒆𝒛𝒎𝒆𝒌 , 𝒚𝒆𝒏𝒊 𝒚𝒆𝒓𝒍𝒆𝒓 𝒈𝒐̈𝒓𝒎𝒆𝒌 𝒅𝒆𝒏𝒊𝒍𝒅𝒊 𝒎𝒊 𝒂𝒌𝒂𝒏 𝒔𝒖𝒍𝒂𝒓 𝒅𝒖𝒓𝒖𝒓. 𝑩𝒊𝒓 𝒅𝒆 𝒎𝒖̈𝒛𝒊𝒌 ...

Buna da Göz Atın

Kullandığımız Maskeler Ne Kadar işe Yarıyor?

Hangi maskenin ne kadar etkili olduğu akıllarda yer alan en önemli sorunlardan biri. Birçok yerde …

Zencefilli Tarçınlı Bisküvi Tarifi

Zencefilin gerek tadı gerek faydalarını saymakla bitiremeyiz. Bu besini bisküvide kullanmayı denediniz mi? Denemediyseniz Zencefilli …

10 Kasım Salı Günlük Burç Yorumları

10 Kasım Salı Günlük Burç Yorumları. Bugün paraya ve maddi eşyalara aşırı bağımlılığınızı düşünmelisiniz. Değerli …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: