Yıpranmış Saçları Onarma Yolları

Yıpranmış Saçları Onarma Yolları nelerdir? Kadınların gençlik dönemlerinde kullandıkları saç boyası, jöle ya da sprey gibi ürünler saça zarar vermektedir. Başlangıçta güzel görünen saçlarınız, yaşınız ilerledikçe daha kuru bir hale gelebilir. Bununla beraber gün içerisinde yaşadığınız stres ve çalışma hayatını da ekleyecek olursak saçlarınızdaki kırılmaların etkisi günden günde hissedilecektir.

Doğal yağlar ve mutfakta bulunan malzemelerle yıpranmış saçları onarma yolları konusunda bakım uygulamaları yapabilirsiniz.

Bu tür saçlar için uygulanacak olan en kolay ve etkili yöntemlerden biri mayonez maskesi uygulamaktır. İçeriğinde saçlara faydalı olan sirke ve yumurta bulunan mayonezi saçlarınıza sürerek 1 – 2 saat aralığında bekleyebilirsiniz. Daha sonra kırılan saç uçları ve yıpranmış saçlarınızdaki etkisini görebilirsiniz.

Yumurta maskesi de yıpranmış saçlar için onarma uygulamaları arasındadır. 1 adet yumurtayı güzelce çırptıktan sonra yumurta maskesini saçlarınızı sürebilirsiniz. En fazla 30 dakika bekledikten sonra bu maskeyi çıkarabilir ve saçınızı şampuanla yıkayabilirsiniz. Bu maskeleri uygularken aynı zamanda kan dolaşımını arttırmak amacıyla saç derinize masaj olarak uygulamayı unutmayınız.

Yıpranmış saçları için birçok kozmetik ürünü de bulunmaktadır.

Kuaförlerinizden bu uygulamaların en faydalı olanlarını örnek alabilirsiniz. Bu saçlar için özellikle A ve E vitaminlerinin yararlı olduğunu da hatırlatmak isteriz. Doğal bakım uygulamalarıyla beraber desteklenen saçlar her zaman canlı ve güzel görünebilmektedir. Bu yüzden yıpranan saçlarınızı her zaman alternatif uygulamalar ile yeniden canlandırabilirsiniz.

 

Saçların Kabarması ve Bozulmasını Engellemenin Yolları

 

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Gelin Diyeti ve Püf Noktaları

Evlenmenize sayılı günler kala son dönemde aldığınız fazla kilolarınızdan kurtulmak gelin diyeti ile mümkün. Gelin …

Burçlara Göre Hastalıklar

Birçok astrolog burçların evleri belli bir organı temsil ettiğini dile getirmektedir. Gelin burçlara göre hastalıklar …

Gerçek ve Sahte Parfümü Nasıl Ayırt Ederiz

Parfüm günlük zaman için özellikle kadınların vazgeçilmezidir. Peki gerçek ve sahte parfümü nasıl ayırt ederiz? …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: