Youtube Twitter Facebook Çöktü

Youtube , Twitter , Facebook ‘a hem uygulama üzerinde hem tarayıcı üzerinden ulaşılamıyor. Her ne kadar ana sayfalarına ulaşılsa da herhangi bir işlem sağlanamıyor.

Sosyal medya kullanıcıları hiç beklemedikleri bir sorunla karşılaştı. En önemli uygulamalar olan Youtube , Twitter , Facebook kullanılamıyor. Bazı kullanıcılar internette kaynaklandığını düşünse de sorun uygulamalardan kaynaklanıyor. Her ne kadar ana sayfalarına ulaşılsa da, ki bazı kullanıcılar ana sayfaya dahi ulaşamıyor. Uygulamanın yöneticileri tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.  Açıklanma ile beraber yazımız güncellenecektir.

Youtube , Twitter , Facebook çöktü
Youtube Twitter Facebook çöktü

 

Sosyal medyada yer alan bu yalan haberlerden dolayı halkı galeyana gelmemesi için Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube kasıtlı olarak yavaşlatılmıştı. VPN çözümleri ile girilebilen bu mecralara hakkında bugün BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan‘dan açıklama geldi.

Dr. Ömer Fatih Sayan konuyla ilgili;

“Değerli basın mensupları;

Millet olarak çok kritik anlar yaşıyor, yüreğimizi yakan haberler alıyoruz.Sosyal ağlar üzerinden yayılmaya çalışılan yalan haberlere karşı dikkatli olmamız ve sadece resmî açıklamalara itibar etmemiz son derece önemli.

Aziz Milletimizi yanıltmaya yönelik haber ya da paylaşım yapan kişilerle ilgili yasal süreç başlatıldı.Gerçek hayatta suç olan her davranışın sanal ortamda da suç olduğunu unutmamamız gerekiyor.

Yapılan yalan haber ya da paylaşımlara ilişkin tespitler Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi’miz tarafından gerçekleştirilmektedir. Rabbim, Kahraman Ordumuzun yardımcısı olsun.” açıklamasında bulundu.

Aleyna Tilki’nin “Yalan” İmajı Çok konuşulacak

 

 

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Zencefilli Tarçınlı Bisküvi Tarifi

Zencefilin gerek tadı gerek faydalarını saymakla bitiremeyiz. Bu besini bisküvide kullanmayı denediniz mi? Denemediyseniz Zencefilli …

10 Kasım Salı Günlük Burç Yorumları

10 Kasım Salı Günlük Burç Yorumları. Bugün paraya ve maddi eşyalara aşırı bağımlılığınızı düşünmelisiniz. Değerli …

Öğretmen dizisi neden final yapıyor

Öğretmen dizisi neden final yapıyor? Yayınlandığı ilk bölümlerde reyting kıran konusu ve oyunculukları ile büyük …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: