Yüz Kırışıklıkları Nasıl Yok Edilir?

Yüz kırışıklıkları nasıl yok edilir? Kırışıklıklar sizi rahatsız ediyor ve artık onlardan kurtulmak istiyorsanız yapmanız gereken basit bir kaç yöntem var. Bu yöntemleri uygulayarak kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Kırışıklıklarla nasıl mücadele edilir?

Bu kırışıklıklarla en etkili mücadele şekli dermakozmetik kremler, botokslar, cerrahi müdahaleler, cilt yenileme yöntemleridir.

Kırışıklıkların özellikle göz çevresi ve alınlarda fazlalaşması aslında yüz kaslarıyla alakalı bir durumdur. Zamanla yıpranan cildimiz incelmeye başlar ve bunun yanında yüz kaslarımız da eski gücünü koruyamaz. Kasların güçsüz olması ve yüz derimizin de incelmeye başlaması yüz kırışıklıklarının oluşmasındaki en büyük etkendir.

Dermatokozmetik kremler cildinizin kırışmaması için mücadele eder

Kadınların kendi cilt tiplerine göre doğru dermatokozmetik kremler seçmesi yaşlanmanın önüne dolayısı ile yüz kırışıklıklarının kaybolmasına neden olabilir. Bu kremlerin etkili olabilmesi için yüz kırışıklıklarınızın derinleşmemiş olması önemlidir. Deri sarkmalarının fazla olduğu yüz bölgelerinde cerrahi müdahale gerekebilir.

Lazerle cilt yenileme teknolojisi son dönemlerde en rağbet gören yöntemlerin başında geliyor

Yüz Kırışıklıkları

Nonablatif lazerle derinin alt kısmı canlı kısmı ısıtılarak buradaki hücrelerin genişlemesi sağlanır ve bu sayede derinin üst kısmına doğru gerilmeler oluşur. Son dönemlerin en rağbet gören yöntemleri arasında yerini alan lazer yöntemi birçok kadının korkulu rüyası olan yüz kırışıklıklarını ortadan kaldırıyor.

Peeling ya da Kimyasal soyma yöntemi

Yüz gerdirmenin bir başka tekniği derinin sarkan üst kısmının soyularak yerine yeni deri oluşumun sağlanması yöntemi olan kimyasal soyma ya da diğer ismiyle peelingtir. Bu teknik biraz zahmetlidir. Ancak başarı yüzdesi yüzde 90’ları geçmektedir.

Botoks tekniği

Alın bölgesi ve göz kenarındaki deri sarkmalarında daha çok kullanılan bu yöntemle deri altına kimyasal bir maddenin enjekte edilmesiyle yüz kırışıklıklarının önüne geçilmeye çalışılır. Bu yöntem yıl içerisinde en az 2 defa tekrarlanmalıdır.

Yüz kırışıklıklarının giderilmesi veya geciktirilmesi için ayrıca Sigara içmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Sigara insan cildini daha çabuk yaşlandırmaktadır. Ayrıca krem seçimlerinize, güneşe dikkat etmeniz gerekiyor.

Saç Boyarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Hakkında Büşra Balcı

Büşra Balcı

Buna da Göz Atın

Kadife Kıyafetler Nasıl Kombinlenir

Kadife Kıyafetler Nasıl Kombinlenir? Yeni sezon kış modası içinde kadife kumaştan meydana gelen ceketler, pantolon …

Hızlı Saç Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

Kestirdiğiniz saçlarınız için pişmansanız, hızlı saç uzatmak için doğal yöntemler uygulayabilirsiniz. Şimdi bu yöntemlerden birkaçını …

Saçın Hızlı Büyümesine Yardımcı Hardal Maskesi

Rusyada çok popüler olan hardal maskesi saçların hızlı uzamasını sağlıyor. Hızlı saç uzatmak istiyorsanız da …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: