Yüzdeki Tüylenmeye Etkili Çözüm Zerdeçal Maskesi

Cildimizdeki tüylerden kurtulmak için birçok yönteme başvuruyoruz. Bunlardan biri yüzdeki tüylenmeye etkili çözüm zerdeçal maskesi…

Estetik ve güzelliğin ön planda olduğu şu günlerde özellikle bayanların en büyük sorunlarından birisi de yüz bölgesindeki aşırı tüylenme sorunudur. Tüylerden kurtulmak çoğu insan için sabır gerektiren bir süreç olsa da bunu başarmak imkansız değildir. Yüzde tüylenme sorunu hormonlardan kaynaklı bazı düzensizlikler sonucunda oluşan anormal bir durum olduğu için önceliğiniz kesinlikle bir uzmandan yardım almak olmalıdır.

Yüz bölgesindeki tüylenme problemlerine karşı çeşitli ilaçlar ya da kozmetik ürünleri istenmeyen tüylerden kurtulmaya yardımcı olabilmektedir. Ancak bunu başarmak için tek yol çeşitli kimyasal maddeleri içeren ürünleri vücuda sürmek değildir. Bu sorununuzdan kurtulmak için etkili ve doğal bir yöntem olan zerdeçal maskesini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Zerdeçal Maskesi

Malzemeler

· 1 Çay Kaşığı Zerdeçal

· 1 Çay Kaşığı Mısır Unu

Maskenin Yapılışı ve Uygulanışı

Zerdeçal ve mısır ununu bir kaba alıp karıştırın. Daha sonra kaba sadece macun gibi kıvam verecek kadar su ekleyin. Su eklerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu kıvamı sulandırmamaya özen göstermenizdir. Macun gibi bir kıvama gelen maskeyi yüzünüzde tüylenme sorununuzun olduğu bölgeye sürün. Maskeyi sürdükten sonra yaklaşık 15 dakika yani maske kuruncaya kadar bekleyin. En son ılık su kullanarak ve yavaş bir şekilde maskeyi cildinizden arındırın. Bu maskeyi haftada en fazla 3 kez olmak şartıyla düzenli olarak yaptığınızda yüzünüzdeki tüylenme sorununuz ortadan kalkacaktır.

Bu maskeyi uygulamadan önce zerdeçal ya da mısır ununa karşı alerjiniz olup olmadığını öğrenmek herhangi bir sorun yaşamamanız açısından önemlidir.

Takma Kirpik Kullanmanın Püf Noktaları

Hakkında Büşra Balcı

Büşra Balcı

Buna da Göz Atın

Gelin Diyeti ve Püf Noktaları

Evlenmenize sayılı günler kala son dönemde aldığınız fazla kilolarınızdan kurtulmak gelin diyeti ile mümkün. Gelin …

Burçlara Göre Hastalıklar

Birçok astrolog burçların evleri belli bir organı temsil ettiğini dile getirmektedir. Gelin burçlara göre hastalıklar …

Gerçek ve Sahte Parfümü Nasıl Ayırt Ederiz

Parfüm günlük zaman için özellikle kadınların vazgeçilmezidir. Peki gerçek ve sahte parfümü nasıl ayırt ederiz? …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: